У Партії регіонів очікують скандального засідання

 
 

У Партії регіонів очікують скандального засідання

контрв"юУ Партії регіонів очікують скандального засідання

За випадами луганської групи, вважають у фракції, криються давні невдоволення „групки” Фірташа


„Регіоналів” знов лихоманить. Вкотре заяви про чистки і непереборне прагнення монолітності. Яка, до слова, похитнулася не на жарт. Подразником, що виніс з хати недозволене, цього разу став нардеп, колишній голова Луганської облради Віктор Тихонов. Двічі зробивши випад на адресу одного з основних фінансистів партії Рината Ахметова, він пожинає плоди своєї нестриманості, і тепер йому загрожує виключення з лав.


Що ж так зачепило досі небагатослівного футбольно-партійного покровителя біло-блакитних Рината Леонідовича, що він назвав однопартійця „старим маразматиком, який переплутав баранячі яйця з північним сяйвом”? Крім того, в міцну оборону свого „форварда” один за одним стали не лише члени його групи, а й колись недружнього табору Андрія Клюєва. Народні депутати Борис Колесников і Нестор Шуфрич, Валентин Ландик і Володимир Рибак, Юхим Звягильський раптом в один голос заговорили про необхідність термінового очищення партії.

Досі, на тлі боротьби між таборами Ахметова та Фірташа, протистояння донецьких і луганських регіоналів не кидалося ввічі. Що ж сталося зараз? Що не поділили, зокрема, Ахметов і Тихонов? І чи йдеться лише про луганчан? Про це розмова із самим Віктором Тихоновим і колишнім членом ПР Тарасом Чорноволом.

-- На офіційному сайті ПР з”явилося інтерв’ю обуреного Ахметова, заява Клюєва про необхідність партійних чисток, а також регіональних керівників на підтримку позиції „центру”. Це що – „гін” Тихонова?

В. Тихонов: -- Справа в тім, що всі „заявителі” досі телефонують мені і кажуть, що мене це не торкається. Впевнений, що вони виконують чужу злу волю. Зрозуміло, що на них натиснули. Це – залежні особистості, не самостійні, тому й вислуговуються.

Т. Чорновіл: -- Тихонов явно неправий. Ну навіщо йому було, скажіть, заявляти, буцімто Ахметов хоче викупити луганську “Зорю”? Такі речі в тому середовищі вважають некоректними, оскільки люди, які фінансують спортивні команди, мають певну ревнивість. Він усі сили віддає „Шахтарю” і згадувати про іншу команду було образою для Ахметова. Тому він жорстко відреагував, назвавши слова однопартійця „відвертою брехнею”.

Недостойною партійних стосунків була також теза Тихонова щодо поведінки Ахметова у 2005 році. Мовляв, він одним із перших прийняв Тимошенко, і саме тому перший свій візит у якості прем'єра вона здійснила на Донеччину.

-- Після цієї тези Ахметов і назвав Тихонова „гончим псом, який того ж таки 2005-го бігав і домовлявся з усіма, щоб урятувати свою власну шкуру”. Але чи справді йдеться про те, хто першим почав бігати до владних кабінетів у ті складні для партії часи?

Т. Чорновіл: -- Звісно, що ні. Заяву Клюєва, яка послідувала за заявою Ахметова, вважаю лише підхопленням тональності. Закиди Тихонова стали лише приводом. Гадаю, що стосунки по лінії Клюєв-Тихонов рівні практично нулю. А от взаємовідносини по лінії Клюєв і “фірташівські хлопчики й дівчатка” -- значно серйозніші. Справа в тім, що колись з їхнього боку були нежартівливі випади на Клюєва. Він навіть по-справжньому відбитися не міг. Тож їм здалося, що їм все дозволено. Набрали сміливості і почали ставити палиці в колеса Ахметову й Колесникову. Удар у відповідь змусив їх зупинитися. Льовочкін навіть вибачався, а Герман довелося привселюдно міняти позицію. На Клюєва знов накинулися, коли, начебто, почалися переговори з БЮТ. Зараз же, коли у фірташівської команди великі проблеми, Клюєв певною мірою відігрався.

В. Тихонов: -- В тенета протистояння кланів я зазвичай не лізу. Від бізнесу є далеким. Я не хочу говорити про „сміття”. Його з нашої хати виносять окремі люди, яких погано виховали. Тому вони дозволяють собі занадто багато. Але це ненадовго. Або вони одумаються, або ми їх виховаємо.

-- Хто в результаті цих воєн постраждає? Когось таки винесуть з конфлікту “жертвою”?


В. Тихонов: -- На балаканині це все і припиниться. Оскільки рішення приймають первинні партійні організації. Але для цього потрібні вагомі підстави. Це не так просто. Згідно із статутом належить пройти цілу процедуру. В Луганську я є одним із заступників голови контрольної комісії. Тому звільнити чи виключити з партії мене можуть тільки мої колеги. Але за що? Це ще потрібно пошукати. Жодним чином на мене все це не вплине. Помотають нерви, але я витримаю.

Т. Чорновіл: -- Найгірше буде, якщо постраждає сам Янукович. Те, що він тепер цих конфліктів не гасить, видає його. Здається, що він вже й не може на них вплинути. Внутрішні склоки похитнули його впливовість. Він опинився перед дилемою. Не вийти на президентські вибори він не може. А як іти туди з партією, в якій основні фінансисти протистоять між собою?!

Він може програти ці вибори, і це для нього не буде катастрофою. З ним все рівно будуть домовлятися. А якщо він опиниться без ресурсу для їх проведення – для нього це біда. Він втратить партію, вона почне працювати на інших кандидатів. Основна маса піде до Тигипка, значна частка – до Тимошенко, хтось спробує підтримувати Ющенка, хтось – піде за Яценюком. А крайнім зроблять Януковича.

Сам Янукович наробив достатньо дурниць і попалив мости до основного крила – донецького. Занадто втягнувся у спекулятивний фірташівський бізнес-проект. Дуже р”яно взялася за нього ця маленька групка. Він зник з ефірів. Замість нього “говорять” Герман, Богословська. До нього ніхто не може попасти. Він повністю ізольований. За таких обставин виходити на серйозний політичний процес – безнадійно. А після немудрих випадів Тихонова Янукович може залишиться перед виборами без грошей і реального організаційного ресурсу. Ні Ахметов не захоче підтримувати Януковича, ні Колесніков, який традиційно відповідав за виборчий штаб.

Так, можна покарати „стрілочника” Тихонова. Але, сподіваюся, врешті-решт, з партії витягнуть спекулятивну групку Фірташа. Надто далеко все зайшло. Після одного дуже скандального засідання політради, де поставлять питання про виключення бодай однієї його людини – Льовочкіна – вони знайдуть спільну мову. Тоді Янукович дійде до президентських виборів і втримається на плаву. Це його порятує.

Ольга КУЩІЙ


Создан 23 авг 2010