Пози Януковича

 
 

Пози Януковича

інтерв"ю, кореспонденціяПози Януковича

Хоч представники Партії регіонів ще намагаються „блокувати” рішення Президента про дострокові парламентські вибори, але схоже PR-компанія з розкрутки їхнього лідера Віктора Януковича вже почалася. Принаймні про це свідчать останні заяви його прибічників, які розкривають маловідомі сторінки з біографії глави уряду. І за унікальним збігом обставин ці „розкривання” чомусь обов’язково пов’язані із поясненням недоліків, за які В. Януковича раніше „діставали” його політичні опоненти.
От і в інтерв’ю одній із газет 34-річний керівник апарату прем’єра Сергій Льовочкін зізнався, що останнім часом В. Янукович захопився йогою і саме це захоплення допомагає главі уряду „відродити” українську мову, з якою й нього були певний час проблеми, але яку „він ввібрав у дитинстві”.
Натомість однопартієць В. Януковича В. Чорновіла ця інформація здивувала. „Вперше чую про таке захоплення Віктора Федоровича. Там, де я їздив із ним, занять йогою не бачив. А чим він займався в готелі, не знаю”, - підкреслив він. І додав, що сам 35 років тому пробував займатися йогою, але позі лотоса завадив живіт. А потім пожартував: „Я думаю, що медитація на дивані тотально присутня у депутатів Верховної Ради”.
Нічого про нове захоплення прем’єра не знає й нардеп Ганна Герман, яка тривалий час була його речником.
Прокоментувати розповідь Сергія Льовочкіна ми також попросили львівського лікаря-мануального терапевта, майстра спорту, йога зі стажем Андрія Кисельова:
- Пане Андрію, однопартійців В. Януковича його нове захоплення здивувало. Скажімо, Т.Чорноволу особисто позу лотоса заважає робити живіт...
- Живіт позі лотоса – “падмасані” – не завада. Сам Будда на багатьох зображеннях саме у позі лотоса з великим черевом. Поза оохи - “халасана” – це та поза, якій живіт може заважати. Взагалі, якщо взяти хатха-йогу, то вся її квінтесенція зводиться до однієї пози – це стійка на голові – “сіршасана”. Немає жодного органу чи системи організму, яка би в цій позі не працювала. Наприклад, на серце гідродинамічне навантаження вдвічі менше, ніж у вертикальному положенні, тому цю позу добре робити сердечникам. Вона стимулює очі, розумові здібності, ендокринні залози і навіть омолоджує.
- Наскільки швидко можна опанувати цю позу?
- Якщо працювати з досвідченим інструктором, десь за тиждень. У мене на неї пішло десь місяць. Головне – відчути рівновагу як на велосипеді. Я знаю приклади, коли люди починали займатися цим у 60 років і отримували чудові результати.
- Ви сказали, що стійка на голові впливає на розумову діяльність. Наскільки швидко людина і оточуючі можуть побачити результат?
- Орієнтовно за рік. Йога – це не пігулка: раз і результат. Вона, наче трава, росте потихеньку. Як і рослина вимагає щоденного догляду, так і хатха-йогу треба робити щоденно і ритмічно.
- А чи може йога „пробудити українську мову з дитинства”?
- Я би сказав, що ні. Вона підвищує загальний потенційний, розумовий рівень. В якійсь мірі ця поза сприяє дару передбачення – при довгих і серйозних систематичних занятиях А з фактами відновлення здібностей, набутих в дитинстві, я особисто не стикався.

Ольга КУЩІЙ


Создан 23 авг 2010