Чи всім депутатам належить відпочинок?

 
 

Чи всім депутатам належить відпочинок?

контрв"ю, круглий стілЧи всім депутатам належить відпочинок?

Депутати не памятають, скільки отримали з каси, зате чітко знають, за які кошти відпочивають опоненти

Далеко не всім народним обранцям „світить” цьогоріч відпочинок на елітних курортах на „шару”. Зокрема, „пролітає” більшість депутатів-опозиціонерів, які склали із себе депутатські повноваження. Хоч вони й не відкликали свої заявки на одержання путівок, їм відмовили в такій розкоші як безкоштовне море, пляж і сонце.

Тож, парламентський гаманець цьогоріч може відчутно зекономити на депутатських демаршах. Окрім того, що опозиція три місяці не отримувала зарплати за ігнорування засідань у ВР (а це понад 6 ммільярдів гривень), ще й позбулася нарахувань, передбачених на оздоровлення (ще 3-4 мільйони гривень). Тому в санаторіях ВР (а їх є чотири у Криму) в липні-серпні збереться “міжсобойчик” із комуністів, соціалістів і „регіоналів”. Пересічним громадянам за 24 дні „сонячних ванн” у цих райських куточках, де відпочивали російські царі, президенти, VIP-персони, довелось би викласти від 28 тисяч до 161 тисячі гривень. Проте багато депутатів цього року працюють, “не покладаючи рук”.


- Чи встигли ви відпочити: де і скільки часу?

Володимир Полохало (блок Юлії Тимошенко):

- Лише планую: з 1 по 7 жовтня на Львівщині, яку люблю і де знаю багато гарних місць як у самому Львові, так і на природі. Хоч із 12 червня я не депутат, до завершення виборчої кампанії не відпочиватиму: багато різних наукових і політичних справ – не до того.

- Вас не лякає нинішня екологічна ситуація на Львівщині?


- Я пережив Чорнобиль в Києві, тож 21 рік тому отримав “щеплення” від Компартії того часу на радіацію.

Юрій Луценко (блок “Наша Україна” - “Народна самооборона”):

- Я щойно повернувся з відпустки. Відпочив разом із дружиною та двома синами на Криті в одному із санаторіїв. Ми традиційно відпочиваємо щороку разом - тиждень влітку і взимку. По-друге: я дуже люблю історію й тому намагаюся відпочивати в цікавих, пов’язаних із історією, місцях. А на Новий рік побували в Єгипті, у Хургаді.

Тарас Чорновіл (Партія регіонів):

- Не очікуючи завершального “театрального” засідання ВР, я вирвався на два тижні на Корсику. Традиційно для себе: не літаком у п'ятизіркових готелях, а їздив автомашиною. Там – неймовірно дивовижні місця, плюс – дуже цікаві люди. Лазив по горах, їздив по острову, трохи валявся на пляжі. Найвища вершина, яку намагався подолати, – 2000 м. Рештою відпустки скористатися не маю жодної надії: йде складна робота у вибочому процесі.

Євген Філіндаш (Соціалістична партія):

Відпочиваю зараз в сімейному колі - з дружиною і новонародженим сином за містом на дачі під Києвом. Розташована вона в невеличкому селищі, у лісі. У соціалістів буде короткочасна ідпустка, але радше за все, готуватимемось до можливої виборчої кaмпанії.

- Чи нараховано вам відпускні? Скільки вам належить?

В. Полохало:

- У моїй трудовій записано, що я звільнений у зв'язку з достроковим припинення повноважень народного депутата України. Останню зарплату отримав 5 квітня. Потім – якісь 720 гривень і розрахункові за 12 робочих днів: суми не памятаю, приблизно 10-12 тисяч гривень. Правом на повний відпочинок користуються сьогодні лише депутати від коаліції. Наскільки мені відомо, вони отримали по 75 тисяч гривень. Тож я їм не рівня.

Ю. Луценко:

- Я ще не цікавився цим питанням.

Т. Чорновіл:

- Кажуть, що всім нараховано, але я ще не ходив у касу. Нам належить відпускні у розмірі зарплати та “оздоровчі” у розмірі двомісячної зарплати. Орієнтовна сума - понад 30 тисяч гривень.

Є. Філіндаш:

- Відпускні нараховані, але ще не всі брали. І я в тому числі.

- Пробачте за нахабство, але за які кошти відновлюєте працездатність?

В. Полохало:

- Я достатньо отримую за свою наукову і політологічну інтелектуальну працю.

Ю. Луценко:

- Гроші, якими оплачена путівка, цілком прозорі: моя дружина за минулий рік має офіційний дохід 500 тисяч гривень. Ще мої 200 тисяч. Тому я міг собі дозволити такий відпочинок. Тим більше, це на 30% дешевше, ніж відпочинок у будь-якому серйозному санаторії Криму. На жаль.

Т. Чорновіл:

- Мені вистачило того, що було на рахунку, правда, трохи вліз у кредит. А на поїздку пішло не так багато: на сім'ю з трьох осіб - 800 євро.

Є. Філіндаш:

- Відпочинок на дачі вимагає не такої вже великої суми.

- Чи користувалися коли-небудь відпочинком у депутатському санаторії в Криму?

В. Полохало:

- Так, 2 тижні з донькою і дружиною, які оплатив із власної кишені. А будь-які пільги від держави мені не потрібні.

Ю. Луценко:

- У Криму я відпочивав разом із сім’єю так само за свої гроші.

Т. Чорновіл:

- Ніколи і, сподіваюся, не доведеться: я не мазохіст і не вар’ят. Щоби продовжувати цей парламентський дурдом ще й на відпочинку – ніколи в світі. Наскільки мені відомо, в Криму взагалі не дуже багато депутатів відпочивають. Переважно їдуть на якісь короткі терміни на курорти, частина – любить активний відпочинок, є також любителі поїздити по Європі.

Є. Філіндаш:

- Я люблю відпочивати на природі. Займаюся ігровими видами спорту, єдиноборством, люблю прогулянки лісом. У відпустці багато читаю. І взагалі в політиці велику відпустку використовують дуже рідко – тому відпочиваємо, скільки вдасться.

Ольга КУЩІЙ


Создан 21 авг 2010