Поховати Леніна

 
 

Поховати Леніна

контрв"юПоховати Леніна

Тіло Леніна до кінця року планують забрати з Мавзолею. Ця інформація, що виринула з кулуарів Кремля, вкотре збентежила громадськість. Суспільство переконують, що між владою РФ й керівництвом КПРФ у цьому питанні нарешті досягнуто домовленостей. Буцімто в переддень 90-річчя Жовтневої революції вшанують пам’ять вождя пролетаріату, після чого його останки поховають належним чином. Наскільки ця інформація відповідає дійсності і чи справді поставлено останню крапку у скандальному протиріччі «Експрес» поцікавився у Володимира Позднякова, керівника апарату фракції КПРФ у Державній Думі РФ, та Олександра Севастьянова, співголови партії НДПР.

Володимир Поздняков:

- Це питання завжди порушують перед виборами. Але Леніна вже поховано за православним обрядом, дотримано всіх канонів, які порадили церковні ієрархи, – тіло перебуває на глибині понад 2 м щодо поверхні землі, тощо, хоча я в цьому не фахівець. Подібні аналоги увіковічення видатних осіб є у всьому світі, втім наша влада хоче перекреслити минуле країни. Спровокувавши тему виносу останків, вони усіляко заважатимуть святкуванню 90-річчя Жовтневої революції. Проте ми все одно святкуватимемо. Радянська влада - це найвище досягнення світової цивілізації, коли старість була забезпеченою, молодь впевнена у майбутньому, батьки переконані, що поставлять дітей на ноги. А зараз що? Понад 50 мільйонів населення живе за межею бідності, 38 мільйонів літніх животіють. І всю вину за злочинне керування влада хоче звалити на тіло Леніна!

Олександр Севастьянов:

- Я категорично проти поховання! Вважаю, Ленін заслужив хіба що на те, аби його тіло спалили й попелом вистрілили убік Ізраїлю. На жаль, ще не всі дозріли до цього. А заяви про те, що Леніна поховано за православним обрядом, чистої води маячня. Позднякову можу відповісти лише одне - щоб його самого так поховали.

- Як ви ставитесь до ідеї відкриття музею в Мавзолеї замість тіла?

Володимир Поздняков:

- Анекдотистів у нас багато. Червона площа і Мавзолей - це об'єкти під охороною ЮНЕСКО й шедеври архітектури, і ми ніколи не дозволимо щось там змінювати.

Олександр Севастьянов:

- Думаю, для музею цілком достатньо Симбірська, де Ульянов народився. Навіщо псувати Червону площу?

- На початку свого президентства Володимир Путін був проти поховання тіла, аргументуючи це небажанням спровокувати можливі хвилювання у суспільстві. Що змінилося тепер, якщо усі посилаються на джерела інформації з Кремл
я?

Володимир Поздняков:

- Час від часу, коли у влади чергові проблеми (зараз люди збунтуються із приводу підвищення цін на хліб), вона обов'язково підкидає цю дохлу кішку. Думаю, Путіну, якщо він хоче гідно завершити своє правління, не слід зачіпати теми Мавзолею і світлої пам'яті Леніна. Як би влада не заносилася, але ризиковано не зважати на думку основної маси населення та світової громадськості. Тим паче, вже мають сумний досвід: коли наприкінці 2005 - початку 2006 років в ПАРЕ затіяли суд над комунізмом, громадськість цього не дозволила. Навіщо провокувати народ, аби він хапався за вили?

Олександр Севастьянов:

- Думаю, Путін, як і раніше, уникає питань, які можуть спровокувати небажаний ажіотаж. Це його життєве кредо. Він не боєць, він - спортсмен. Розв’язання проблеми із тілом вождя могло б бути непоганим акордом у завершенні його президентської кар’єри, але таким чином він залишив би спадкоємцеві неконсолідоване й схвильоване суспільство і ускладнив би перші місяці, а, може, й роки його правління.

Ольга КУЩІЙ

Євген Копатько, міжнародний експерт: - Багато хто з політиків у Росії вважають, що упокоїти в землі тіло Леніна було б правильним рішенням. Одним із найактивніших поборників цієї ідеї є лідер ЛДПР Володимир Жириновський. З огляду на те, що ця партія має дуже велику підтримку в російському суспільстві, думаю, там вже існує достатня велика група партій, які виступають за таке рішення. Але далеко не всі поки що відкрито заявляють про це, очікуючи першого кроку з боку Президента. Та й для старших людей Ленін залишається символом, який супроводжував у житті не одне покоління. Для них це - частина історії, з якою пов'язані переможні віхи країни. Однозначно, що це суперечливе питання все одно буде якось вирішуватися. У Росії розуміють, що Мавзолей, як і Червона площа стали усипальницями багатьох відомих осіб. У Москві активно ведуться розмови, що вже найближчим часом буде ухвалено рішення про зведення нового Некрополя для поховання видатних людей - типу Марсового поля або Арлінгтонського цвинтаря у Вашингтоні. І не думаю, що Леніна поховали за православним обрядом. Це не в церковній традиції залишати тіло людини не прикритим землею.


Создан 21 авг 2010